0 (542) 811 29 29 0 (850) 811 29 29 0 (542) 811 29 29 Abonelik Sözleşmesi

Acigöl Apartman Ve Site Temizlik Yönetimi

Apartman ve site yöneticilerinden gelen soruları kısaca cevapladık.

Apartman site yönetimi uygulamada büyük önem taşıyan meselelerden birisidir. Bu alanda çok fazla hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti talep edilir. Çünkü toplu yaşam alanlarında olağan hayatın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi çok önemlidir. Buralar her şeyden önce kişilerin birlikte oturduğu yerlerdir. her nekadar apartman ve site yönetiminde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti kapsamında olsa da sizden gelen sık sorulan sorulara göre bilgilendirme yapmayı da istedik. Bu çerçevede apartman ve sitelerde yönetimin özelliklerine, hukuki olarak takip edilmesi gereken rutin işlere, malik ve kiracıların hak ve yükümlülüklerine, apartman ve site yönetiminin hak ve yükümlülüklerine, yönetim planına ve düzenli toplantılara, uygulamada görülen problemlere ve bu alanlarda genel olarak hukuki desteğin gerekliliğine değindik. Konunun önemi göz önüne alınarak sorulara verdiğimiz cevapların dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Profesyonel Site Yönetimi

Site yöneticileri ve profesyonel yönetim şirketleri için gelir ve gider takip Programı
Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Yaptığımız işe büyük bir sevgiyle bağlıyız. En iyiyi başarmak, kuşkusuz en iyilerle çalışmakla mümkün.
Çözümlerimiz

Site Yönetimi

Apartman ve Site Yöneticilerinden gelen soruları derledik incelemek için Aşağıdaki alandan göz atın...
Videolarla Bizim Site Yönetimi

Hukuki Mevzuat

Kat Mülkiyeti Kanunu ve ilgili kanunlar hakkında bilinmesi gereken herşeyi PDF formatında açabilirsiniz.
Neden Evrak Gerekiyor?

Program Videoları

Apartman Yöneticileri için hazırlamış olduğumuz aidat takip ve muhasebe programı tanıtım videolarımız.

Apartman Site Hukuki Yönetim

Apartman ve site yönetiminde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm Hizmetleri bulabilirsiniz.

kapsamında sunduğumuz hizmetlerden biri de hukuki hizmetler şeklinde öne çıkmaktadır. Normal koşullarda bina yönetmeliğine göre bu hizmet türü genel yönetim kapsamında bulunan bir hizmettir. Fakat işi profesyonellikle yönetip yapabilmeniz açısından gereken zamanda hukuk hizmetini de sağlayabilen firmayız. Bu hizmetler kapsamında sunduğumuz olanaklar ve işlem takiplerimiz aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Aidat yükümlülüklerini yerine getirmeyen site sakinleri hakkında icra takibi
  • Apartman ve site yöneticilerine yasal mevzuat hakkında danışmanlık yapma
  • Kat mülkiyeti kanunu çerçevesinde uyuşmazlıklara çözüm bulma
  • Apartman görevlisinin alacağı miktarı tespit etme
  • Kıdem ve ihbar tazminatları konusunda yardımcı olma
  • Güvenlik kapsamında geçici eleman alımları
  • Kat malikleri ile kiracılar arasındaki uyuşmazlıklarda dava takibi yapma

Apartman ve sitelerin yönetim kurullarının, kat malikleriyle ilgili ihtilaflarını çözmek için hukuk yönetimi konusunu da iyi bilmeleri gerekir. Hukuki terimlerin ön planda olduğu Kat Malikleri Kanunu ve diğer ilgili yönetmelikler çerçevesinde yetkili olan site yönetimleri çoğu zaman hukuki anlaşmazlıklarda bir avukata vekâlet vererek işin içinden çıkmak istemektedirler. çoğu zaman bu davalar ya sonuçsuz kalmakta yada site yönetimlleri için olumlu bir karar alınamamaktadır bu nedenle hukuki danımanlık hizmetini de sizlere sunmaktadır.

Apartman ve Site Yönetiminde Hukuki Danışmanlık

Yaşam alanlarına dair profesyonel bakış açısı oluşturulması ile yapılacak hizmetler arasında hukuki hizmetlerde öne çıkmaktadır. bünyesinde apartman ve site yönetiminde hukuki danışmanlık hizmeti veriliyor olup gereken ölçütlerde site sakinlerine daha anlayışlı ve daha huzurlu ortam sunabilmeyi amaçlamaktayız. Bugüne dek kiracılar ve kat sahipleri arasında çıkan anlaşmazlıkların oluşmasını engellerken bir yandan da site içine yapılan bir hizmet doğrultusunda çıkabilecek uyuşmazlıkları da çözüme kavuşturmaktayız. Bu konuda benimsediğimiz amaç ise eşit görüşe sahip olmamızdır. Tarafsız bir şekilde davranarak olumsuz şekilde öne çıkan durumları kolaylıkla kontrol altına alabilmekteyiz. Bu konuda destek almak içinse firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Site Yöneticisinin Hukuki Sorumluluğu

Apartmanda veya sitede bulunan yöneticilerin bazı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluk veya görevler site yöneticisinin hukuki sorumluluğu şeklinde bilinmekte ve de yöneticilik yapma süreciyle bağdaşmaktadır. Yani sınırlı bir süreliğine de olsa önemlidir. Yönetici, kal mülkiyet kanununun 38.ci maddesi gereğince kat sahiplerine karşı sorumlu kişilerdir. Yöneticilik görevinden istifa etmesi veya alınması halinde mevcut duruma yönelik kat sahiplerinin çıkarlarını korumakla yükümlüdür. Ayrıca bu konudaki önlemleri de alması gerekmektedir. Genel kural niteliğinde belirlenen durum ise yöneticilerin vekil şeklinde nitelendirilmesidir. Hukuk çerçevesinde görevleri oldukça geniştir. Bu doğrultuda profesyonel yardım almak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.