0 (542) 811 29 29 0 (850) 811 29 29 0 (542) 811 29 29 Abonelik Sözleşmesi
whatsapp

Site Yönetimi Karar Defteri

Ana Sayfa   »   Site Yönetimi Karar Defteri

Apartman, Site Karar Defteri Nasıl Tutulur?

Düzenli kayıt tutulması, şeffaflık kazandırır ve yönetim işlemlerinin güvenilirliğini artırır.

Site Yönetimi Karar Defteri ve Tutulması Gereken Diğer Evraklar

Site yönetimleri, apartman veya sitelerin yönetiminden sorumlu kurumlardır. Bu nedenle, yönetimlerin bir dizi yasal yükümlülüğü vardır ve belirli evrakları tutmaları gerekmektedir. Bu evraklar arasında en önemlilerinden biri, Site Yönetimi Karar Defteridir. Bunun yanı sıra, site yönetimleri aşağıdaki evrakları da tutmak zorundadır:

Site Yönetimi Karar Defteri
Site yönetimleri, tüm toplantıların kaydedilmesi için bir karar defteri tutmak zorundadır. Bu defterde, toplantıların tarihleri, katılımcıların listesi ve yapılan kararların ayrıntıları yer almalıdır. Karar defteri, site yönetim kurulu tarafından imzalanmalıdır.

Karar defteri onaylatma
Alınacak kararlar üzerine tarih yazılmak suretiyle bir dosya kağıdına yazılıp karar defterine yapıştırılmalıdır. Karar defterinin noterden onaylatılması gerekmektedir.

İşletme Defteri
İşletme defteri, site yönetimi tarafından tutulan bir defterdir ve tüm site giderleri ve gelirleri kaydedilir. Bu defter, site yönetim kurulu tarafından imzalanmalıdır.

Aidat Defteri
Aidat defteri, site yönetimi tarafından tutulan bir defterdir ve tüm üyelerin ödemiş olduğu aidatlar kaydedilir. Bu defter, site yönetim kurulu tarafından imzalanmalıdır.

Sözleşmeler
Site yönetimleri, siteye hizmet sağlayan firmalarla yapılan sözleşmeleri kaydetmelidir. Örneğin, temizlik şirketi veya güvenlik şirketiyle yapılan sözleşmeler.

Gider Faturaları
Site yönetimleri, site giderleri için yapılan ödemelerin faturalarını tutmak zorundadır. Örneğin, elektrik, su, doğalgaz, temizlik, güvenlik gibi giderler için yapılan ödemelerin faturaları.

Toplantı Davetleri
Site yönetimleri, tüm üyelere düzenlenen toplantılara dair davetiyeleri tutmak zorundadır.

Bu evrakların yanı sıra, site yönetimleri ayrıca siteye ilişkin diğer tüm evrakları da saklamalıdır. Tüm bu evraklar, site yönetimi tarafından muhafaza edilerek gerekli durumlarda ilgili mercilere sunulabilir.